Sipariş ve Teslimat Şartları

bezpaketi.com'a verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, kargo ile ilgili bilgiler ve diğer sipariş bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Kaç farklı kargo seçeneği var?
Siparişlerinizin gönderimi için Aras Kargo ve Sürat Kargo seçeneklerimiz bulunmaktadır. Sepetinizde kargo şirketi seçeneği tarafınızca belirlenmektedir.


Kargo ücreti ne kadar?
Kargo ücreti seçeceğiniz kargo şirketine veya toplam sepet tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple kabul edeceğiniz kargo şirketi ücretlerini dikkate almanız gerekmektedir.

Kargo Ücretleri
• Aras Kargo ile sipariş bedeli farkı olmaksızın her bir siparişinizin kargo bedeli 6 TL’dir.
 

Tüm Kargo şirketlerinde 100 TL üzerindeki siparişlerinizde kargo ücretsizdir.

Siparişim ne zaman gönderilir?
bezpaketi.com 'da yer alan tüm ürünler (sitede aksi belirtilmiş olanlar hariç) aynı gün veya en geç 1 gün sonra stoktan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. bezpaketi.com ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. İş günlerinde saat 16:00'a kadar verilen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Pazar günleri ise sevkiyat yapılmamakta ve Pazartesi kargoya teslim edilmektedir. Kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı bezpaketi.com sorumlu tutulamaz.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?
Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren için ortalama 1-2 iş günüdür.  Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır. Siparişinizin takibini 'Bana Özel' sayfasındaki 'Sipariş Takibi' bölümünde yapabilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Siparişinizin durumunu  "Sipariş Geçmişi" sayfasında görebilirsiniz.
"Siparişiniz hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.
"Kargoya verildi" ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder.

Hediye göndermek istiyorum. Fatura ve teslimat adresini farklı verebilir miyim?
bezpaketi.com'dan verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında "Fatura ve teslimat adresi farklı" seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura ve teslimat adresini farklı olarak belirtebilirsiniz.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

Ürün kargodan hasarlı ya da eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa “İletişim"  sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir. Dilerseniz 0342 2210370 numaralı telefondan Bebzpaketi Sadakat Merkezi yetkilimizle görüşebilirsiniz.
 
Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünlerimizin tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları altında saklanmaktadır. Eksik gönderi bildirimleriniz bu incelemeler neticesinde en kısa sürede çözülmektedir.

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda:
• Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
• Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz
a. Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
b. Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.
Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
c. 0342 221 03 70 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.

Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.