Garanti - İade ve İptal Şartları

Garanti şartları nelerdir?
Tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır.
Bezpaketi.com’a gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan ilgili firmaya sizin adınıza gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

Ürün iade süresi ne kadardır?
a. Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri: Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 7 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. 7 günü aşan sürelerde ve paketi açılmış ürünlerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır.
b. Ayıplı ürünler: Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0342 221 03 70 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz.


Siparişimi kargoya verilmeden nasıl iptal ederim?
Siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz talebinizi aynı gün saat 15:00’a kadar 0342 221 03 70 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz yola çıkmış olursa bu durum size bildirilecek ve iade işlemleri gerekli olacaktır.

Ürün iadesinde yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
• Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.
• Bezpaketi.com’da yer alan İade formunda yer alan açıklama alanları ve iade nedeni eksiksiz ve dikkatli doldurulmalıdır. Ayıplı ürünler için iade ya da değişim tercihi mutlaka seçilmelidir.
• İade edeceğiniz ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş ve açılmamış olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.
• Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir.
• Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri aksi durumda yapılamamaktadır.

Ürün iadesinde kargo ücreti kim tarafından karşılanır?
İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürünü göndermeden önce iade sebebinizi 0342 221 03 70 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Temsilcilerimiz, Aras Kargo’nun adresinize uğrayarak ürünlerin teslim alınmasını ve ücretsiz kargo ile gelmesini sağlayacaktır. Aras Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.

Hangi ürünler iade kapsamı dışındadır?
Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır:
o Kapsam dışı ürünler
 Biberon, emzik, göğüs pedi, bebek bezi, göğüs pompası vb. tüm hijyenik gruba dahil ürünler
 Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar
 DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler
 İç çamaşırları ve yıkanmış tekstil ürünleri
 Gıda ürünleri (mama, içecek vs.)
 Koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ürünleri (krem, şampuan, vb. ürünler)
o Özel sipariş ürünleri (mobilya, isme özel hediye ürünleri)
o Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak kusuru önceden belirtilen ürünler
o Tüm kullanılmış ürünler (satıla bilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)
o Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir. İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %20’lik bedel kesintisi uygulanır ve iadeniz buna göre yapılmaktadır.

İadeler için geri ödeme süresi ne kadardır?
o İadeniz öncellikle Satış Sonrası Hizmetler Servisi tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 7 gün içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “bize ulaşın” sayfamızdan ya da 0342  221 03 70 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz.
o Siparişinizde kullandığınız hediye çekleri iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte hediye çekindeki kalan kullanım süresi kadar süre iptal işlemi sırasında yeniden başlayacaktır.
o Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.
o Arzu ederseniz ürün iadesini 1 yıl kullanım süreli bezpaketi.com alışveriş çeki olarak da tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi iade formunda belirtmeniz gereklidir.

İade adresi nedir?

VE İNTERAKTİF MEDYA İNTERNET HİZMETLERİ. SAN. TİC. ŞTD. ŞTİ
Adres: Muammer Aksoy Blv. Atlas İş Mrk. No : 5/35 Şehitkamil / GAZİANTEP

Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda:
o Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
o Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:
a. Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
b. Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir. Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
c. 0342 2210370 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.
Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.

SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

Siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz. Sipariş iptal etmek için 0342 221 03 70 nolu telefonu aramanız gerkemektedir. Siparişiniz kargoya verilmiş ise iptal etme prosedürü geçerli değildir.